Výstava Zaostřeno na Jizerky se představí v Domě přírody Českého ráje v Dolánkách

Kdy: 3. – 30. 8. 2023

Kde: v prostorách Domu přírody Českého ráje v Dolánkách u TurnovaZveme Vás na výstavu Zaostřeno na Jizerky, která se koná v termínu 3. – 30. 8. 2023 v prostorách Domu přírody Českého ráje v Dolánkách u Turnova. Přijďte si prohlédnout nejkrásnější snímky Jizerských hor, které Vám toto pohoří představí v tom nejlepším světle. Vstupné je zdarma a výstava je k vidění v době otvíracích hodin.

Ze třinácti nejkrásnějších vystavených fotografií sestavila nadace benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2023. Podařilo se ho zcela rozprodat a výtěžek putuje na projekty pomáhající Jizerským horám a jejich okolí. Ať už to jsou projekty napomáhající zadržování vody v cenných rašeliništích v samém srdci tohoto pohoří, obnově návštěvnické infrastruktury, výsadbě tisíců sazenic stromků či rybím přechodem na toku Smědé. Letos pak půjde výtěžek konkrétně na výsadbu druhově rozmanitých lesů na Liberecku.

Fotosoutěž pořádá Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody a do loňského 12. ročníku dorazilo 152 snímků od 47 autorů. Odborná porota vybrala 35 fotografií do výstavní kolekce a z 13 nejlepších byl sestaven benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2023. Jeden snímek přibyl na výstavě i na základě hlasování veřejnosti na stránkách Libereckého deníku, které probíhalo po celou dobu letních prázdnin.

Cílem výstavy je ukázat krásy Jizerských hor a poukázat na potřebu jejich ochrany. Nádherná místa tohoto nevelkého, ale neuvěřitelně rozmanitého pohoří zůstala zachována i pro naší generaci jen díky pečlivé a starostlivé ochraně přírody. I když ani to nebylo vždy samozřejmostí. Snímky Vám ukáží úžasná díla přírody i lidské ruky. Chybět nesmí ani pohled na unikátní záběry živých obyvatel Jizerských hor. Věřme, že díky naší společné snaze budou moci tato místa navštěvovat a obdivovat i naše děti za mnoho let.

Plakát k výstavě